Studují na gymnáziu: Štěpánka Novotná, špičková tanečnice

Septimánka Štěpánka Novotná pokračuje i s novým partnerem ve výborných výkonech.

Studují na gymnáziu: Štěpánka Novotná, špičková tanečnice

Štěpánka Novotná studentka broumovského gymnázia a závodní tanečnice ve sportovních společenských tancích stále trénuje, závodí a předává získané zkušenosti. Zároveň je také několikaletou žákyní ZUŠ v Broumově, kde se pod vedením pana Vogla věnuje hře na klarinet.

S tanečním partnerem Michalem Petrů z Rychnova nad Kněžnou jsou stále členy taneční školy TaK Dance Krok v Hradci Králové, za kterou také závodí, a jsou členy tanečního klubu TK KZMJ v Jičíně, kde se více věnují standardnímu tanci. Trénují je Michal Šolc s partnerkou Kateřinou Suchardovou z Jičína, oba jsou držitelé nejvyšší dosažené třídy M, a manželé Novotní.  Manželé Novotní jsou zkušenými trenéry i porotci s licencí I. třídy (nejvyšší licence). Mají zkušenosti s trénováním jak v ČR, tak i v zahraničí. V minulosti byli skvělými reprezentanty ČR v tanečním sportu a několikanásobnými Mistry ČR (konkrétně roky 1993, 1994, 1995). Mimo jiné byli i Vicemistři ČR v kombinaci tj. v 10 tancích (rok 1993).

I přes nelehký rok lockdownu a opatření se v čase uvolnění intenzivně věnovali tréninkům a tanečním soustředěním. V září se opět otevřela možnost soutěží postupových, tanečních lig i WDSF (soutěže mezinárodní), kterých se Štěpánka s Michalem zúčastnili.

Nevedli si od počátku špatně, soutěžit začali na Tanečních ligách ve Šternberku, Kroměříži, v Praze i Liberci, kde se umisťovali v polovině výsledkové listiny, stejně tak na WDSF soutěži v Brně.

Vrcholem taneční sezóny je MČR, které bývá vždy na jaře. Letos se však uskutečnilo na podzim 23. 10. v krásném prostředí pražské Lucerny. Štěpánka s Michalem závodili na MČR ve standardních tancích ve dvou věkových kategoriích MČR 21 STT, kde se umístili na 16. – 17. místě z 33 párů a v kategorii MČR Dospělí STT se umístili na 32. místě  z 62 párů. V kategorii Dospělí měli možnost závodit s několikanásobnými Mistry ČR Davidem Odstrčilem a Tarou Bohak, což byl pro ně zážitek i nová zkušenost.

   Během podzimních prázdnin potrápili těla na tanečním soustředění v Nové Vsi nad Popelkou, ze kterého si odskočili 30. 10. do Liberce na soutěž, kde si vytančili 2. místo v kategorii Dospělí, a získali tak druhé „F“ pro postup do nejvyšší možné třídy „M“ (mezinárodní).

V listopadu 13. 11. si Štěpánka s Michalem vyjeli pro 1. místo na Podzimní cenu KST Silueta Praha a Pohár starostky MČ Praha-Zličín. Z této soutěže si zároveň odvezli další „F“ pro postup do nejvyšší třídy. Gratulace a slova pochvaly dostaly od vedoucí soutěže i paní starostky.
Zároveň jsou Štěpánka s Michalem tanečními mistry v krásném prostředí letovisku hotelu Studánka v Rychnově nad Kněžnou, kde od října do konce listopadu vedou taneční pro dospělé. I když je to pro oba nová životní zkušenost, být v této pozici, mají u dospělých párů v různé věkové skupině kladné ohlasy s žádostí o pokračující taneční.
Taneční pár Štěpánku Novotnou a Michala Petrů podporuje Královéhradecký kraj.

 (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB