Tercie: Báječná jízda Prahou

Text Lídy Lorencové o zdařilé třídní akci.

Tercie: Báječná jízda Prahou

Ve čtvrtek ráno jsme vyrazili směr Praha. Plány byly smělé, jejich realizace byla náročná. Dopoledne jsme si prohlédli exponáty v Hrdličkově muzeu. Dozvěděli jsme se nejnovější poznatky o vývoji člověka, naučili se rozeznat mužskou a ženskou kostru, porovnali jsme kostry lidoopů a člověka. Potom jsme si vyzkoušeli práci forenzního antropologa. Po složení kostry jsme určovali stáří, pohlaví a nemoci, které lze určit podle kostí. Odpolední procházka Prahou byla náročná, ale krásná. Počasí nám naštěstí přálo. Po ubytování a odpočinku jsme se vydali do divadla Semafor na představení Kytice. Kdo čekal ponuré balady byl zklamán. Opak byl pravdou, představení bylo prostě úžasné. Ti nejodolnější jedinci po představení ještě vyrazili na Pražský hrad, aby si prohlédli noční Prahu.
V pátek nám bohužel počasí nepřálo, takže ranní procházku kolem Petřína si necháme na příští výlet. Dopoledne jsme si prohlédli výstavu Světlo a život, tam na nás naštěstí nepršelo. Kupodivu některé studenty nezaujal vzácný karakal, ale vyhrabávání kostry medvěda z písku.   (LL)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB