Vanesa Veselá: Chci si splnit svou velkou vášeň - medicínu

Ve 4.ročníku studuje Vanesa Veselá. Všestranná dívka, píše povídky, příběhy, hraje divadlo, pomáhá v PSO. Chtěla by se stát lékařkou, budeme jí v tom držet palce.

Vanesa Veselá: Chci si splnit svou velkou vášeň - medicínu

Mé zájmy a úspěchy v průběhu studia na gymnáziu byly velmi různorodé a za celé čtyři roky jsem získala mnoho cenných zkušeností. Mou prvotní vášní bylo psaní povídek a příběhů. Ze začátku jsem v  tom vůbec nebyla dobrá, ale postupem času některé příběhy měly mezi lidmi a v soutěžích úspěch. Mnoho z nich nebylo dobrých a dostala se jim kritika, ale právě ta mě posouvala. Dále jsem se věnovala divadlu ,a to mi oproti psaní povídek i zůstalo, a stále to je má vášeň. V prvním ročníku jsme začali hrát pod DS Kolár, kde nás vede skvělý pan Souček. Společně jsme nacvičili divadelní hru Variace na tygra, která je inspirovaná úžasnou knihou Tracyho tygr. Společně jsme hráli v Kolárově divadle v Polici nad Metují, zúčastnili se soutěže Audimafor, hráli jsme na Polických divadelních hrách, na Jiráskově Hronově a stihli jsme i několik představení pro školy, mezi nimiž bylo i naše gymnázium. Po Tracyho tygrovi jsme chtěli začít nacvičovat novou hru, ale to nám bohužel tato doba nedovolila. Mimo hraní také pomáhám v Police Symphony Orchestra, kde působím jako PSOborec, neboť neumím hrát na žádný nástroj. Jsem opravdu vděčná, že mohu být jejich součástí, protože zrovna jejich hudba je kořením života. Přes to všechno jsem si do budoucna stanovila těžký cíl a chci si splnit svou velkou vášeň – studium medicíny. Díky škole jsem se mohla zúčastnit Noci vědců, která mě v mém snu ujistila. V nejbližší době mě a další dva spolužáky čeká soutěž chemiklání. Poté si dám trochu od získávání nových zkušeností pauzu a budu se pilně připravovat na zkoušku dospělosti a zkoušky na vysokou, které určí mou budoucnost.

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB