Vědci vpadli také do online výuky našeho gymnázia

Akademie věd ČR nabídla školám akci „Pozvěte si vědce do online výuky“. Naše gymnázium nabídky využilo a jistě ještě využije. Seminář českého jazyka tak minulý týden obohatila skvělá přednáška profesora Bohumila Fořta „Kafka a Camus: Cizinec vs. cizinci?“

Vědci vpadli také do online výuky našeho gymnázia

Pan profesor Fořt, který se zabývá teorií vyprávění, byl neuvěřitelně ochotný. Nejenže si našel čas vystoupit na našem online semináři, ale dokonce si pro nás připravil přednášku „na míru“. Věnoval se v ní totiž srovnání dvou knih, které jsme v průběhu semináře se studenty společně četli, a zasadil je do širšího kontextu tvorby obou autorů. V závěru také vyzval studenty k diskusi, čehož také využili. Toto příjemné a profesionální vystoupení pana Fořta našim maturantům dovolilo nahlédnout do světa vědy velmi vstřícnou formou. Děkujeme za tuto možnost a budeme se těšit na dalšího hosta, kterým v květnu bude divadelní teoretička Lenka Jungmannová.     (Helena Knittelová)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB