Viktorie Bartoňová: Studenti si po sobě uklízí sami

Studentka septimy, která tráví rok na Taiwanu, se s námi podělila o své postřehy z této zajímavé destinace.

Viktorie Bartoňová: Studenti si po sobě uklízí sami

     "Do školy chodím něco mámo přes tři měsíce a rozdíly jsou opravdu veliké. Já chodím do školy jménem Taichung Municipal Shalu Industrial High school. Hned prvním šokem byla velikost školy, školu naštěvuje okolo 2000 studentů. Na začátku roku si studenti musí zakoupit školní uniformy, které se skládají z kraťas a trika. Ve škole si studenti musí vše dělat sami, školu neuklízí uklízečka, ale sami studenti, a obědy, které dostáváme v přepravce, si každý student odebírá do vlastního kastrůlku. Den je tu opravdu dlouhý, škola začíná v 8:10, jedna hodina trvá 50 minut a škola končí dvakrát týdně ve 16:00 a třikrát týdně až v 17:00. Tím ale den pro studenta obvykle nekončí, po škole většina studentů dochází na doučování, proto tu není vůbec neobvykle vracet se domů každý den okolo 19:00. Protože den ve škole je tak dlouhý a studenti jsou velmi unavení, máme každý den po obědě třicetiminutovou pauzu, kdy se můžeme prospat. Já si bohužel odpočinku neužiju, protože hned po obědě dojíždím na tříhodinové doučování čínštiny."

    P.S. Tolik Viktorie, můžeme si položit otázku, zda tvrdost místního systému není základem místního hospodářského zázraku. Uklízet si po sobě třídy by studentům i u nás určitě prospělo. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB