Vyšla druhá próza naší učitelky Iwony Matuszkiewicz

V říjnu vyšla druha sbírka prózy naší učitelky angličtiny a polštiny a zároveň literární vědkyně, která své knihy vydává pod svým rodným jménem.

Vyšla druhá próza naší učitelky Iwony Matuszkiewicz

      V říjnu vyšla druha sbírka prózy Iwony Matuszkiewicz, naší učitelky angličtiny a polštiny a zároveň literární vědkyně (v tomto roce obhájila na Karlově univerzitě doktorát z literární komparatistiky), která své knihy vydává pod rodným jménem (její „Gaguły“ z roku 2003 uvedla nositelka Nobelovy ceny Olga Tokarczuk). „Tančící dům“ vydalo a pokřtilo Sdružení Fraza sídlící v polském Rzeszowie, zřizovatel stejnojmenného časopisu s literárně-uměleckým zaměřením, ve kterém Iwona Matuszkiewicz pravidelně publikuje hlavně odborné články a recenze.
     Její nejnovější sbírka přibližuje polskému čtenáři nejenom významné osobnosti české kultury (např. Bohuslav Reynek, Josef Váchal, Josef Hlávka, Václav Havel, Václav Vokolek), ale také pojednává o polsko-českých vztazích, a to z pohledu někoho, kdo do obou kulturních kruhů zvláštním způsobem patři. Doufejme, jelikož se od tohoto školního roku na broumovském gymnáziu vyučuje pravidelně i polština jako druhý jazyk, že se za několik roků najdou mezi našimi studenty příznivci, kteří dokáží nejenom komunikovat v polštině, ale i užívat si bohatou polskou literaturu a kulturu, které jsou tady kolem na dosah.
                                                                                                                                     -mk-

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB