Anežka Karpfová posílá všem učitelům a studentům pozdrav z Tchaj-wanu.

Anežka Karpfová maturovala 2020, v současné době studuje čínštinu v Praze, nyní je na ročním pobytu na Tchaj-wanu.

Anežka Karpfová  posílá všem učitelům a studentům pozdrav z Tchaj-wanu.

大家好!


Třetím rokem studuji sinologii na Univerzitě Karlově. Sinologie je filologicko-historický obor, který se zajímá o čínský jazyk a civilizaci jako takovou. Tím, co mě již od počátku na studiu sinologie zaujalo, byla možnost studia v zahraničí, tedy buď v Číně či na Tchaj-wanu.
V září jsem odletěla studijně na Tchaj-wan. Ostrov má přibližně poloviční rozlohu České republiky a trojnásobný počet obyvatel. Hualien, ve kterém teď bydlím, je ale relativně klidný, obklopují ho všudypřítomné hory a národní parky. Tchaj-wan má téměř 300 hor nad 3000 metrů, spoustu vodopádů, pouličních stánků s jídlem a svatyní. Dnešní teplota je 27 stupňů.
Na místní univerzitě 國立東華大學studuji v rámci intenzivního jazykového programu čínštinu, každý den mám tříhodinové kurzy. Kromě jazykového přínosu se denně setkávám s novou kulturou, a taky jsem poznala spoustu nových lidí ze všech částí světa. Stipendium, které jsem dostala, poskytuje místní ministerstvo školství. Pokud tedy někdo z vás přemýšlí nad studiem v zahraničí, stačí jen prozkoumat možnosti. Je jich opravdu hodně, od Erasmu přes meziuniverzitní dohody. Stojí to sice čas, trpělivost a papírování, ale možností je tolik, že s největší pravděpodobností alespoň jedna z nich vyjde.
                                                                                                                                                                                                                  Anežka Karpfová


Děkujeme Anežce a přejeme úspěšný pobyt v pro nás exotické destinaci. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB