Cyklistický kurz sexty a druháku se konal poprvé v Orlických horách

Studenti 2.A a sexty strávili týden plný cyklistiky a pěší turistiky na chatě Bedřichovka v Orlickém Záhoří.

Cyklistický kurz sexty a druháku se konal poprvé v Orlických horách

Cyklistický kurz sexty a druháku se konal poprvé v Orlických horách. Ubytování na chatě Bedřichovka bylo velmi příjemné, správcová Veronika, barmanka Martina i další členové personálu se starali o naše pohodlí. Počasí bylo příznivé, všechny výlety se vydařily.

Zvládli jsme celodenní výlet na kolech přes Neratov s unikátním kostelem se skleněnou střechou (viz dějepisné okénko) a přes Anenský vrch na nejvyšší vrchol Orlických hor Velkou Deštnou (1115 m), zdatnější cyklisté si prodloužili trasu přes Zemskou bránu.

Všichni si velice užili výlet na kolech na polskou rozhlednu Jagodna. Vyzkoušeli jsme si zde čtrnáctikilometrový singletrail - přírodní jednosměrnou jednostopou stezku pro horská kola.

V jediném deštivém dni jsme absolvovali pěší výlet z Deštného (jak jinak) na Šerlišský Mlýn a přes Šerlich a polský Zieleniec zpátky na Bedřichovku.

Kdo by si myslel, že studenti byli po výletech unavení, mýlil by se. Každý večer probíhalo napínavé fotbalové utkání mezi třídami. Jednotlivým týmům vydatně pomáhali i mužští členové pedagogického dozoru - pan učitel Mádle a pan učitel Kulhánek. K celkovému vítězství v turnaji gratulujeme sextě!

Děkujeme všem za pohodový průběh cyklistického kurzu a těšíme se na další společnou sportovní akci.                       Jana Zenknerová

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB