Dominik Lehotský: Proč studuji na gymnáziu

Dominik Lehotský studuje v 1.ročníku, zajímá se o sport, hraje fotbal, basket, rád běhá. Na gymnáziu maturovala 2019 i jeho sestra Kristýna Lehotská, budoucí učitelka 1.stupně.

Dominik Lehotský: Proč studuji na  gymnáziu

Proč studovat na gymnáziu?

" Jelikož stále nevím, jaké povolání bych chtěl dělat, rozhodl jsem se, že půjdu studovat na gymnázium. Když jsem v závěrečném ročníku základní školy viděl, jak jsou někteří žáci prvních ročníků středních škol nešťastní, protože zjistili, že je to nebaví nebo jim to vůbec nejde, chtěl jsem se tomuhle sám vyhnout. Jaký byl další důvod, proč jsem si vybral gymnázium? Na Gymnáziu v Broumově studovala také moje sestra, a tak už jsem trochu věděl, co od této školy očekávat. Myslím si, že gymnázium mě dokáže nejlépe připravit na vysokou školu, ať už si vyberu jakýkoli obor. Díky tomu, že bydlím v Broumově, tak mám spoustu výhod. Například více času na koníčky, nemusím dojíždět a mám tu své kamarády, se kterými trávím hodně času."

Zmiňovaná sestra Kristýna studuje učitelství 1.stupně v Liberci.  (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB