Eva Pavelková: Studenti se již těší na další podobnou akci

Studenti 2. A se v úterý 30.5. vydali na třídenní výlet do Liberce. Společně navštívili botanickou a zoologickou zahradu, také si vyšlápli na Ještěd a ti, kteří setrvali až do úplného konce výletu, navštívili Severočeské muzeum.

Eva Pavelková: Studenti se již těší na další podobnou akci

     V odpoledních hodinách v úterý 30. 5. odjeli studenti 2. A na školní výlet do Liberce. Celou akci připravily paní učitelky Knittelová a Čápová.Ubytování měli zarezervované v autokempu nedaleko centra města, odkud již druhý den ráno vyrazili na výlet do botanické zahrady. Studenti zde mohli vidět mnoho rostlin od těch u nás běžně rostoucích až po tropické kaktusy. Pro zpestření návštěvy botanické zahrady si paní učitelka Knittelová pro studenty připravila úkol, který spočíval v tom vyfotit selfie s rostlinou, která má stejná počáteční písmena jako iniciály žáka.
Odpoledne se třída přesunula do nedaleké zoologické zahrady. Zahrada čítala mnoho druhů zvířat a samozřejmě nechyběl ani bílý tygr, který je jedním z nejzajímavějších živočichů liberecké zoo. I zde byla pro žáky přichystána fotící výzva, tentokrát zadaná paní učitelkou Čápovou. Žáci museli vyfotografovat zástupce různých tříd obratlovců a následně z nasbíraných materiálů vytvořit prezentaci. I když samotná procházka zoologickou zahradou zabrala asi tři hodiny, i tak se stihla ještě návštěva centra města, která se pro většinu nesla v nákupním duchu.
Ve čtvrtek 1. 6. byl na programu náročný výstup na Ještěd, který ovšem všichni zvládli. Za odměnu na ně nahoře čekala zmrzlina a skvělé výhledy. Na zpáteční cestu třída nevyužila hromadnou dopravu a rozhodla se dojít do kempu pěšky. V průběhu procházky paní učitelka Čápová zařadila i biologické okénko. Žáci dostávali různé otázky z biologie vázající se k nějakému organismu či rostlině, které potkali podél cesty, a snažili se vymyslet správnou odpověď. Celá trasa čítala zhruba 15 km, ale i přes to některým ještě zbyly síly na hraní volejbalu.
V den návratu domů, tedy v pátek 2. 6., se dopoledne mohli studenti ještě podívat do Severočeského muzea. V této budově se nacházelo hned několik výstav , jako například výstava o módě, literatuře či o historii Liberce. Žáky tato prohlídka velice zaujala a strávili zde celé dopoledne. Všichni ocenili zejména interaktivní exponáty, mezi něž patřily také různé hudební nástroje či starý psací stroj.
Ve večerních hodinách se poslední skupina vrátila zpět do Broumova, i když kvůli výluce na trati nestihli navazující vlak z Jaroměře, dorazili tedy až o hodinu později, než původně plánovali, ale i tak si výlet užili. Poděkování patří zejména paním učitelkám, které celý program připravily. Studenti se již jistě těší na další podobnou akci.
(Eva Pavelková, 2.A)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB