Facebook gymnázia: Píšu, píšeš, píšeme - pohádka Barbory Fatkové

Na školním facebooku začíná nový seriál studentských literárních pokusů - píšete? Tak pište...první autorkou je kvintánka Barbora Fatková, píše pohádky pro svoji sestru.

Facebook gymnázia: Píšu, píšeš, píšeme - pohádka Barbory Fatkové

Barbora je nenápadná dívka, která doma píše pro svoji mladší sestru pohádky. Jak se jí to daří, můžete posoudit sami. Kdo další se nebojí zveřejnit svoje literární pokusy, může napsat na školní email kulhanek@gybroumov.cz. Rádi uveřejníme. (mk)
Jak to celé začalo
Princezna Kulička, byla ještě slůně, když poprvé uviděla myšku Markétku. V tu dobu se ještě bála myší a Markétka ji připadala děsivá. Stalo se to jednoho letního dne, kdy si slůně Kulička hrála u fontánky s vodou a pod nožičkama ji proběhla myš. „MYŠ!!“ začala řvát Kulička a běžela za svojí maminkou, aby byla v bezpečí. „Copak se stalo?“ ptala se maminka vyděšené Kuličky. „U fontánky máme myš!“ odpověděla Kulička a velkýma ušima si zakryla očka. „Mám nápad!“ řekla maminka a kulička si očka zase odkryla. „Opravdu?“ ptala se zvědavě Kulička a už nebyla tak vyděšená. „Ano, požádáme strýčka Alfonse, aby nachystal na myš past. On je přeci chytrý a myš určitě lapí.“
Tak požádali tedy kocoura Alfonse, aby myšku chytil a přinesl. Alfons vymyslel past a nastražil ji u fontány. „To se chytí, jako nic,“ radoval se Alfons a šel si do zámku dát svačinu. Sotva došel do zámku, slyšel strašný křik. Vyběhl zpět k fontáně a polekal se, když uviděl, že do pasti se místo myšky chytl kmotr holub. „Omlouvám se, pane kmotře,“ začal se omlouvat Alfons, „hned doběhnu pro pomoc.“ Alfons odběhl a holub tam zůstal úplně sám. Okolo zrovna běžela myšička Markétka, a když uviděla, že kmotr visí na provázku za nohu, neváhala a běžela mu pomoci. „Já překoušu provázek a ty musíš mávat křídly, abys nespadl“ řekla Markétka a holub souhlasil. Markétka překousala provázek a holub začal mávat křídly, jak se dohodli. Když byl dole, vymotal se z provázku.
Zrovna přiběhl Alfons s Kuličkou. Když Kulička viděla, že myška zachránila holuba, přestala se jí bát a řekla, že jí udělají oslavu na počest. Na oslavě byl dort, balónky, hudba a spousta zvířátek, no, zkrátka to byla královská oslava. Od té doby jsou Kulička a Markétka nejlepší kamarádky a zažívají spolu spoustu dobrodružství.
Pokračování příště...

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB