Fyzika: Když nepřijdou děti na kroužek, musí kroužek za dětmi

Na letošní poslední hodině fyziky si žáci tercie vyzkoušeli svoji šikovnost při miniprojektu „Greedy goblet“ - tedy „Chamtivý pohárek“ - a zakusili, jak to chodí na vědeckém kroužku.

Fyzika: Když nepřijdou děti na kroužek, musí kroužek za dětmi

Na letošní poslední hodině fyziky si žáci tercie vyzkoušeli svoji šikovnost při miniprojektu „Greedy goblet“ - tedy „Chamtivý pohárek“ - a zakusili, jak to chodí na vědeckém kroužku. Vlastnoručně si vyrobili jednoduché zařízení, jehož objev je připisován starověkému velikánovi, po němž se pohárek někdy pojmenovává - Pythagorův pohárek.

A proč jde o pohárek chamtivý..? Inu, když si nalijete střídmě, chová se pohárek jako kterýkoli jiný - drží kapalinu uvnitř, dokud se nenapijete. Když si ovšem nalijete míru vrchovatou, pohárek se sám vyprázdní, a nejen to - ještě chamtivce pořádně označí, protože sytě barevný mok vyteče nožkou pohárku na stůl nebo rovnou na usvědčeného chamtivce. A na tom našem je skvělé, že je vidět dovnitř!

Chcete vědět, jak to funguje? Pozorně sledujte video: https://www.youtube.com/watch?v=FDJWXK7WVDQ

- nebo ještě lépe: přidejte se k nám - http://stinmh.wz.cz/krouzky/signup.php

MH

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB