Fyzika: Vynikající úspěch našich studentů v soutěži Vím proč

Klára Dostálová v kategorii středních škol zvítězila a získala pro školu 200 000 Kč na vybavení odborné učebny.

Fyzika: Vynikající úspěch našich studentů v soutěži Vím proč

Vzpomínáte na výzvu k hlasování pro videa našich studentů, která proběhla lehce přes dva týdny zpět..? Nepodařilo se.

Přesto letos slaví Gymnázium Broumov v soutěži videí s fyzikálními experimenty Vím proč obrovský úspěch! Považte: Soutěže se zúčastnilo celkem pět Kroužkovců z FITu a v konkurenci víc než stovky soutěžních videí vybojovali tato umístění:

1. místo v kategorii středních škol získala Klára Dostálová z 5. V se svým videem o luminiscenci a její pilná práce přinesla i velmi štědrý příspěvek škole na vybavení odborné učebny ve výši 200 000 Kč.
2. místo v kategorii středních škol obsadila Jana Bartoňová ze 6. V se svým videem na téma statické elektřiny přímo nabitým informacemi.
2. místo v kategorii základních škol vybojovala Nora Harbichová ze 2. V se svým takřka poetickým videem zkoumajícím atmosférický tlak.
A konečně - vítězství v kategorii videí natočených čistě dívčím týmem patří také Kláře Dostálové z 5. V, takže některé třídy se v příštím roce mohou opět těšit na vystoupení ÚDiF - souboru Úžasného Divadla Fyziky.

Děkuji Nadaci ČEZ za skvělou inspirativní soutěž, která v mnoha mladých nadějných duších probudila jiskru nadšení!

Výsledkovou listinou a (nejen oceněnými) soutěžními videozáznamy se můžete potěšit na adrese https://www.svetenergie.cz/cz/vim-proc/co-se-deje/433-vyhlaseni-vysledku-9-rocniku

- tímto tleskám všem Kroužkovcům, kteří do toho šli, věnovali svým dílům pořádnou porci svého času, kreativity i úsilí, a těším se, že příští rok třeba uvidím na stupních vítězů i ty, kteří na ně letos nedosáhli, protože věřím, že i přesto si tvorbu naplno užili. Já tedy ano. Díky vám a pěstujte vědu!

MH

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB