Gymnázium a Rallye Sudety 2022

Myslím, že většina obyvatel zdejšího regionu Ralley Sudety zná. Na webu se dočteme, že:...

Gymnázium a Rallye Sudety 2022

„Pravděpodobně jde o nejtěžší maraton horských kol v ČR, který vede velice členitým terénem Teplických skal, Adršpašských skal a Broumovských stěn. Od roku 1998 má 111 km dlouhá trať stálé značení v terénu a jednotlivé úseky si lze během roku projet. Pouze 10 % trati vede po silnicích, 90 % je po lesních a polních cestách, významné jsou technicky náročné sjezdy.“

Letošního ročníku se zúčastnilo 775 bikerů. Mezi nimi bývalí i současní studenti našeho gymnázia. A protože jejich výsledky jsou obdivuhodné, položila jsem těm, která znám nebo učím, několik otázek. Tímto se omlouvám těm dalším, o kterých nevím.

Štěpánka Kohlová, 5.V

Závod Rallye Sudety jste letos nejela poprvé. Kolik závodů už máte za sebou?

Celkem 6. První Sudety jsem jela v roce 2015, kdy byla poprvé trasa C - 35km. Bylo mi 8 a skoro celý závod za mnou jely motorky, které jedou vždy za posledním závodníkem. Dalo mi to ale hodně nových zkušeností, které se mi teď hodí.

Mohla byste srovnat letošní ročník s těmi předchozími?

Pro mě byl letošní ročník jiný v tom, že jsem jela jinou, delší trasu. Jinak organizačně jsem žádné změny neviděla. Maximálně se možná někde o trochu změnila trať.

Jak vypadá příprava? Asi nejde jen o najeté kilometry.

Jelikož nejezdím na vysoké úrovni, tak příprava není nějaká extra speciální. Tréninky s týmem máme jen jednou týdně. Trénuje nás Michal Kaněra, který je mistr republiky, profesionální jezdec a vítěz několika prestižních závodů. Nejvíce trénujeme techniku, ale samozřejmě i vytrvalost, rychlost a další. Michal nám hlavně předává své zkušenosti s profesionálním závoděním a trénováním samotným, což mi přijde strašně super. Zázemí a atmosféra v týmu je úžasná a za to jsem fakt ráda. Pak je na řadě samozřejmě domácí příprava. Tréninky (nejen na kole), regenerace, strava, příprava kola, ... Všechno se musí nějak spojit a všechno okolo uzpůsobit. Někdy je to náročné, ale vždycky to stojí za to. Nezvládla bych to ale bez pomoci mojí rodiny, takže za to jim opravdu mockrát děkuju.

Účastníků má naše škola každý rok poměrně dost. Jak si to vysvětlujete?      

Asi proto, že je to domácí závod a kdo chce, má trasu najetou a ví, kde ho co čeká.

Co Vaše další cíle? Hlavní závod na 111 km můžete jet až od 18 let.

Určitě zajet si někdy dlouhé Sudety v plánu mám, ale byl by to spíš výlet než závod :D. Teď se chci soustředit na kratší trasy. Chtěla bych si za rok zlepšit čas, a to celkem o dost. Samozřejmě všechny závody, které jsem jela letos, zajet také lépe. Pořád je na čem makat a v čem se zlepšovat.    /JS/

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB