Hana Vodňanská: Nejen za kulturou, zvládáme i výlety pěšky a na kole

Hana Vodňanská informuje o akcích své třídy 2.A - v září cyklistický kurz, na podzim a v dubnu výlety do Prahy. Fotografie ze všech akcí ve fotogalerii.

Hana Vodňanská: Nejen za kulturou, zvládáme i výlety pěšky a na kole

O tom, že je v Praze stále co k vidění, jsme nezapochybovali při podzimním jednodenním výjezdu (Národní galerie, Vyšehrad, Slavín), ani teď v dubnu, kdy jsme si na Prahu rezervovali dva dny.

Na domluvené prohlídce Národního divadla jsme se podívali do většiny  jeho  důležitých částí. Divadlo jsme prošli takřka „od sklepa (základního kamene) až po půdu (venkovní terasu)“. Celkový dojem jsme umocnili večerním představením Manon Lescaut. Po představení jsme vyjeli na Petřín a obdivovali krásy noční Prahy i osvětlenou rozhlednu.

Na druhý den jsme získali skvělou průvodkyni Pražským Hradem a jeho okolím – babičku naší studentky. Děkujeme.

V září jsme v termínu od 17.9. - 22. 9. 2018 absolvovali cyklisticko – turistický kurz v Pasekách nad Jizerou.

Tři dny z pěti jsme šlapali na kole Jizerskými horami, ujeli jsme dohromady 135 km (někteří + 100 km - jeli domů na kole), navštívili jsme Souš, Harrachovské sklárny, Bozkovské  jeskyně, Maják – rozhlednu Járy Cimrmana, Muzeum Járy Cimrmana v Příchovicích,…

Jeden den jsme věnovali pěší turistice po západních Krkonoších. Z Harrachova okolo Pančavských vodopádů přes Sokolku, ke Sněžným jámám a zpět do Rokytnice je to asi 26 km. Pro některé chlapce to ale nebyla žádná výzva - zvládli tuto trasu bez bot! Dívky nezůstaly ve výzvách pozadu – vyzkoušely cestou koupel v Pančavském vodopádu.

Celý týden jsme pořádně makali a taky se kochali výhledy do krajiny a děkovali za nádherné počasí. Myslím, že si ho žáci zasloužili, byli totiž skvělí, šlapali bez reptání a sesedání z kola (a na chatě připravovali bezvadné palačinky a langoše!…). Díky! Děkuji též za skvělou spolupráci kolegům!               HV

Fotogalerie zde:

http://www.gybroumov.cz/cs/f/praha-2a-2019

http://www.gybroumov.cz/cs/f/cyklistak-2a--20182019

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB