Jaké je studium na britské univerzitě?

Helena Knittelová seznámila současné kvartány s možnostmi studia ve Velké Británii.

Jaké je studium na britské univerzitě?

Ačkoli současní kvartáni příští školní rok teprve zahájí středoškolské studium, mohli tento týden nakouknout trochu dál do budoucnosti a dozvědět se něco o dvou význačných britských univerzitách: moderní University of Exeter a staroslavné University of Cambridge.

Výběr právě těchto dvou univerzit nebyl náhodný. Univerzitu v Exeteru jsem si prošla během svého studijního pobytu v rámci programu Erasmus Plus a také jsem hovořila s několika jejími absolventy. V Cambridgi jsem kdysi téměř dva roky bydlela, takže k ní mám velmi osobní vztah – tehdy jsem neodolala atmosféře studentského města a uspořené peníze jsem investovala do alespoň jednoho semestru studia anglické literatury, který byl součástí studijního programu, jenž slavná univerzita nabízela veřejnosti.

V prvním „seznamovacím okénku“ se letošní kvartáni seznámili s reáliemi obou univerzit, následovala skupinová práce, ve které se je pokusili porovnat. Připraveny jsou ještě vyučovací hodiny poskytující pohled do života vysokoškolských studentů a života v obou městech.

Nezbývá než doufat, že i pro současné studenty nižších ročníků gymnázia zůstane studium na britských univerzitách reálnou možností, kterou nezhatí Brexit.

                                                                                                                                                                      Helena Knittelová

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB