Krajské finále florbalu středních škol: Počasí zhatilo postup na republiku

Chybělo tak málo. Jedno jediné vítězství a náš mužský tým by postoupil ze základní skupiny Krajského finále ve florbalu středních škol do bojů o medailové pozice.

Krajské finále florbalu středních škol: Počasí zhatilo postup na republiku

Chybělo tak málo. Jedno jediné vítězství a náš mužský tým by postoupil ze základní skupiny Krajského finále ve florbalu středních škol do bojů o medailové pozice. A kdo ví, třeba by nebyla nereálná ani účast na republikové eliminaci v Liberci. Bohužel, osud rozdal karty poněkud jinak.

Pavel Trenčanský (coach): „Pořízené videozáznamy zápasů ještě stále detailně analyzuji, ale vše zatím nasvědčuje tomu, že se nejedná o hráčské ani trenérské selhání. Příčinu našeho nezdaru bych viděl spíše ve slábnoucí tlakové výši v oblasti Azorských ostrovů zasahující hřebenem vysokého tlaku vzduchu nad jižní okraj Hradce Králové a projevující se vydatnými srážkami. A na to jsme opravdu připraveni nebyli. “

Pavel Chudomský (pravý obránce): „Byla to velká šance. Mrzí mě, že jsem přípravě na turnaj nemohl věnovat tolik času, kolik bych si přál. Všechen svůj volný čas již několik měsíců trávím studiem k maturitní zkoušce. Ta je teď pro mě absolutní prioritou“.

Filip Chládek (levý útočník): „Je to sport. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Tentokrát na nás zbyla první eventualita. Ale nedá se nic dělat, míč je kulatý.“

Jan Světlík (pravý kapitán): „Vítězství v turnaji jsem podřídil naprosto všechno. Do Hradce Králové jsem přicestoval již o den dříve, abych nasál atmosféru sportovní haly v Třebši a „osahal“ si hřiště. Těšil jsem se na samostatné nájezdy, na které ovšem nedošlo, protože jsme stihli prohrát v řádné hrací době.“

Ondřej Gašpar (hráč): „Disponovali jsme herně vyzrálým týmem. Soupeře jsme převyšovali ve všech herních činnostech, taktice i strategii. Po celou dobu turnaje jsme se nenechali vyprovokovat k ukvapené střelbě na bránu a zbytečnému skórování.  Oba naše góly jsme vsítili s chladnou hlavou. Šesté místo neodpovídá našim turnajovým ambicím ani hernímu projevu.“

U historicky první účasti na Krajském finále ve florbalu středních škol byli následující studenti (a patří jim za to velký dík):

Jan Světlík (ok), Filip Chládek (ok), Pavel Chudomský (ok), Ondřej Gašpar (ok), Šimon Mach (3. A), Petr Bigas (sp), Jan Melichar (2. A), Jiří Tobiáš (2. A), Vojtěch Brych (sx), Miroslav Kuře (kr).

                                                                                                                                 za sekci TV: Pavel Trenčanský

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB