Linda Repáňová: Erasmus + je pro mě velkým přínosem

Naše absolventka z 2018 studuje jeden semestr na Univerzitě Coimbra v Portugalsku.

Linda Repáňová: Erasmus + je pro mě velkým přínosem

Desítky našich studentů využily možnost vycestovat do zahraničí v rámci projektu Erasmus +. Rádi otiskujeme zkušenost naší absolventky z 2018 Lindy Repáňové:
Olá,
jmenuji se Linda Repáňová a jsem absolventskou gymnázia z roku 2018. Letos v září jsem nastoupila do prvního ročníku magisterského studia na Masarykově univerzitě v Brně, kde studuji na Fakultě sportovních studií. Tento rok je pro mě výjimečný. Prostřednictvím programu Erasmus+ od Evropské unie mám možnost studovat na jedné z nejstarších univerzit v Evropě. Na portugalské Univerzitě Coimbra. Jedná se o velmi krásné, historické město se spoustou kouzelných uliček a zákoutí, ale také o město plné studentské atmosféry. Jen „erasmáků“ je tu okolo tisíce. Je to pro mě obrovská příležitost poznávat se s lidmi z celé Evropy, Severní a Jižní Ameriky i Asie. Docházím na výuku s místními studenty, tak studium probíhá v portugalštině. Většina učitelů a především spolužáků se mi snaží co nejvíce pomáhat a učivo překládat do angličtiny. Portugalsko jsem si hned zamilovala už jen proto, že i v listopadu tu je stále krásné počasí, což se odráží na pohodové mentalitě místních obyvatel. Oceán, surfování, stromy obalené pomeranči a pastel de nata patří mezi mé nejoblíbenější. Už teď vím, že Erasmus+ je pro mě velkým přínosem do života, poznávání různých mentalit lidí, jiného stylu života, zdokonalení se v jazyce, a hlavně mnoho zážitků se spoustou krásných vzpomínek. Děkuji za tuto příležitost a všem moc doporučuji.
Linda
P.S. Pastel de nata (pastel de Belém), jsou portugalské koláčky (dortíčky) plněné žloutkovým krémem.

P.S. 2 Pokud se chcete podělit se svojí zkušeností ze studia v zahraničí, budeme rádi, prosím na kulhanek@gybroumov.cz

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB