Milan Kulhánek: Byl jsem hrdý na své studenty - Nejlepší českou školou se stává Gymnázium Broumov

Kvartáni Aneta Valentová, Nikola Sidney, Anna Klugová a Václav Kopřiva vybojovali pohár pro nejlepší českou školu v Soutěži vědomostí o Polsku a České republice v Nowe Rudě.

Milan Kulhánek: Byl jsem hrdý na své studenty - Nejlepší českou školou se stává Gymnázium Broumov

Soutěž vědomostí o Polsku a České republice  v Nowe Rudě navazuje na 18.ročníků soutěže O pohár konzula, která probíhala vždy v Zabkowicích. V novém formátu se účastní čtyřčlenná družstva v kategorii do 16 let a v kategorii nad 16 let. Prvního ročníku se zúčastnilo 27 škol, z toho polovina českých, nejdále to mělo Přírodovědné  gymnázium Ostrava. Soutěž, kterou financovalo Ministerstvo zahraničí Polské republiky, měla vysokou úroveň jak po stránce organizační (občerstvení pro účastníky, oběd, konference pro učitele za účasti deseti profesorů z ukrajinských univerzit v Kyjevě a Lvově (historické vazby na Polsko), velmi hodnotné ceny i účast honorárního konzula České republiky, starosty Nowe Rudy, představitelů vojvodství atd.), tak po stránce vědomostí. Výsledek našich studentů - nejlepší česká škola a 2.škola v absolutním pořadí má o to větší hodnotu, že jsme na přípravu měli pouze necelý týden. Výkony všech kvartánů - Anety Valentové, Nikoly Sidney, Anny Klugové a Václava Kopřivy- jsou zárukou dalších dobrých výsledků i v budoucnosti. Děkuji za příkladnou reprezentaci naší školy, kterou na místě ocenil i člen komise soutěže a předseda komise pro zahraniční styky Města Broumova Petr Cirkl , a také za velmi slušné chování během celé dnešní akce. Byl jsem skutečně na své studenty dějepisu hrdý.      (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB