Novinky z předmětu Základy ekonomie

Základy ekonomie je volitelný předmět v 1.ročníku a kvintě. Vyučuje Mgr. Jana Zenknerová.

Novinky z předmětu Základy ekonomie

Celkem osmnáct studentů třídy 5.V a 1.A si v letošním školním roce zvolilo nový předmět Základy ekonomie. V tomto předmětu využíváme studijního programu organizace Junior Achievement. Studenti si vyzkouší založení a provozování vlastní studentské firmy. Od začátku školního roku se studenti věnovali přípravě podnikatelského záměru, rozdělení pracovních pozic ve firmě, marketingové přípravě, výběru názvu firmy, tvorbě loga a dalším přípravným činnostem před zahájením vlastní činnosti firmy. Bylo toho opravdu hodně, situaci navíc zkomplikovala současná koronavirová situace a nemožnost osobně se setkávat. V tomto týdnu se studentům podařilo dokončit přípravy a oficiálně založit dvě studentské firmy. V každé z firem je zapojeno devět studentů.

Studentům se také podařilo získat mentora z praxe, se kterým mohou konzultovat jednotlivé kroky a mohou od něj získávat konkrétní praktické zkušenosti. Naším mentorem je pan Ladislav Mertlík z firmy Rogelli.cz (www.rogelli.cz) . Firma je výhradním dovozcem holandského sportovního oblečení značky Rogelli pro ČR a SR.

Studentská firma Wood IT se bude zabývat výrobou a prodejem dřevěných dekorací, hraček a her. Ředitelem firmy je Ladislav Jarkovský.

Studentská firma WelpLeague bude organizovat online soutěže v počítačových hrách. Ředitelkou firmy je Ema Mertlíková.

V následujících týdnech vám představíme obě firmy podrobněji a zveřejníme také odkazy na jejich stránky.

JZ

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB