Ochranné štíty pro studenty

Studenti mají od středy 23. 9. 2020 možnost používat při výuce obličejové ochranné štíty, které si mohou zapůjčit od školy. Více informací v článku níže.

Ochranné štíty pro studenty

Máte problémy s rouškami? Špatně se vám v nich dýchá? Rosí se vám brýle? Bolí vás z nich uši? Máte citlivou kůži? Nosíte je „na půl žerdi“, takže vám jsou ve skutečnosti k ničemu? Chcete chránit kromě svého okolí i sebe? Pak pro vás mám velmi příjemnou zprávu!

Škola se rozhodla poskytovat studentům ochranné štíty k zapůjčení, a to, i díky příspěvku od Nadačního fondu Gymnázia Broumov, zcela zdarma! Štíty jsou „domácími“ výrobky GB - 3D tisk komponent i kompletace celých štítů proběhla v naší 3D laboratoři. Od středy 23. 9. 2020 bude možno vyzvednout štít v Kanceláři. Jak to bude fungovat?

- Každý, kdo bude chtít používat ochranný obličejový štít, si jej bude moci vyzvednout v Kanceláři. (Jeho podobu ukazuje první přiložený obrázek.)

Štíty - celková podoba
- Po převzetí si uživatel přiloží štít k čelu a zjistí potřebnou délku gumy tak, aby mu štít na hlavě držel, ale PŘÍLIŠ NESVÍRAL (pozor - když si štít utáhnete moc, rozbolí vás po dlouhém nošení hlava; když málo, bude vám padat; zde platí „Dvakrát měř, ...“), a prostřihne si otvor pro matici na druhé straně (ukázku přináší druhý obrázek).

Nástřih gumy - ukázka způsobu
- Štít bude zapůjčen konkrétní osobě - bude tedy mít jen jednoho uživatele (proto doporučuji nalepit si na štít papírovou „jmenovku“, jak ukazuje třetí obrázek).

Následné úpravy štítu - možnosti

Nechávejte si štít pověšený ve skříňce, abyste jej měli pokaždé připravený na výuku (tím si ušetříte problémy se zapomínáním ochranných pomůcek doma). Když se z nějakého důvodu rozhodnete, že štít již nechcete používat (nebo povinnost nosit ochranné pomůcky pomine), jemně odstraňte případné nečistoty a vraťte jej do Kanceláře - štít bude dezinfikován a bude ho moci použít někdo jiný (třeba při laborkách z chemie, kde mu může zachránit oči, když mu uklouzne kádinka :-) ).

Tak škole zdar, viru zmar a brzy snad zase na viděnou i s úsměvy!
MH

P. S.: Níže si můžete prohlédnout stručné shrnutí, které v podobě infografiky visí i na nástěnce.

Zapůjčení štítu - stručná infografika

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB