Okénko českého jazyka aneb Černý pátek třináctého

Výstupem z hodiny českého jazyka v sextě byly studentské časopisy. Studenti si vyzkoušeli v praxi, jak vypadá společná redakční práce.

Okénko českého jazyka aneb Černý pátek třináctého

Černý pátek je v mnoha zemích považován za nešťastný den. Reálný základ má tato pověra v pátku 13. října 1307. Právě tento den začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů po celé Evropě a následný zánik řádu. Tento pátek byl klíčovým dnem pro studenty sexty, kteří měli odevzdat své časopisy. Jedná se nejen o základní známku za první pololetí, ale hlavně o výstup z publicistického stylu.
Od rána bylo ve škole i v mém kabinetě nebývale živo. Přestože již první týden v září byly zadány náležitosti daného časopisu ( redakční týmy po 4-5, úvodník, obsah, představení redakce, reportáž, rozhovor, anketa, zajímavost, vše výhradně původní ze života naší školy ), tak na Černý pátek selhávala kopírka, doma nešla tiskárna, došel toner, zkolabovala počítačová síť...no, bylo toho hodně. Nakonec, s vydatnou pomocí kanceláře školy, která byla na dvě hodiny zcela vyřazena z běžného provozu, se všechny časopisy sešly na mém pracovním stole.
Konec dobrý, všechno dobré. Studenti museli prokázat týmovou práci, museli si rozdělit role, někdo musel být grafikem, jiný korektorem, další zpracovat grafy z ankety, jiný nakreslit karikaturu...Výsledek stál za to. Strávil jsem četbou část neděle, a nad řadou kreativních textů jsem se potutelně usmíval. Myslím si, že tak nějak by měly výstupy z výuky českého jazyka vypadat. A opět se potvrdilo, že máme u nás na škole skvělé studenty. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB