Okrsek, okres, kraj - jak se to rýmuje?

Komentář Mgr.Pavla Trenčanského k excelentnímu úspěchu našich starších žáků

Okrsek, okres, kraj - jak se to rýmuje?

Okrsek, okres, kraj - jak se to rýmuje?

Fantastického úspěchu dosáhlo naše družstvo starších žáků v okresním finále minikopané. Po vcelku očekávaném prvním místě a postupu z broumovského okrsku do okresního finále na náchodských Hamrech se náš tým utkal s nejlepšími soupeři ze základních škol a osmiletých gymnázií okresu Náchod. Za běžných okolností v této situaci obvykle více či méně úspěšně saháme po bronzu, letos se ovšem hrálo podle jiných notiček. Milosrdný los nám přisoudil účinkování v poněkud lehčí tříčlenné skupině B, odkud jsme bez větších problémů postoupili a dostali tak možnost zahrát si o stupně vítězů. Naším semifinálovým soupeřem se stalo vynikající družstvo Jiráskova gymnázia Náchod. Infarktová remíza 2:2 v řádné hrací době poslala utkání do penaltového rozuzlení, kde v páté sérii pokutových kopů naše hráčka Sára Grimová lišáckou střelou po zemi k pravé tyči rozvlnila soupeřovu síť a dala nám tak poprvé v historii okusit sladkou chuť finále. Tam už na nás sebevědomě čekal tradičně neporazitelný vítěz tohoto turnaje, tým ZŠ Náchod – Plhov. Když ovšem máte k dispozici excelentní kádr výrazných fotbalových individualit schopných týmové spolupráce, pak se pojem „neporazitelný“ stává velmi relativním a vítězství 3:1 ve finálovém zápase tento fakt jenom potvrdilo.

Takže ještě jednou a tentokrát slovy Jirky Luňáka z televizního seriálu Okresní přebor: „Hoši,ty …., my máme kraj!“

Cestičku do krajského finále v Jičíně (jaro 2018) pomohli svými bravurními výkony posypat okresním zlatem následující studenti a studentka Gymnázia Houslice: Vojtěch Rusin, Daniel Hypšman – nejlepší střelec turnaje, Viktor Škoda, Jakub Škoda, Sára Grimová, Jan Kovařík (všichni kvarta), Jiří Bohanský, Matěj Vyhnálek (oba tercie), Filip Pancner – nejlepší brankář turnaje, Matěj Hypšman (oba sekunda).

za sekci TV: Pavel Trenčanský

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB