Oslavy 80.výročí českého gymnázia: Učitelský sbor 1948 - 1949

Ing. Otakar Pavlík, maturant 1953, poslal senzační fotografii i s textem. Na fotce učitelský sbor z školního roku 1948 - 1949.

Oslavy 80.výročí českého gymnázia: Učitelský sbor 1948 - 1949

     Stojící zleva Langhamer Ludvík, Bryscejn Jaroslav, Sochová Zdena, Ottl Jan, Vohánka Vladimír a Kohoutek Zdeněk.
     Sedící zleva Pavlů Josef, Augustinová Jiřina, Svobodová Ludmila, Petrach Vasil a Láska Josef.

     "Augustinová, Bryscejn a Petrach už na škole v září 1949 nebyli, Langhamer a Ottl jen necelý měsíc a odešli na vojnu a už se do B. nevrátili. Byla to zajímavá dvojice. Langhamer hubený, ale dlouhý, Ottl statnější, ale malý. Maturitní třída se s nimi loučila v aule, kde Pepa Paleček na tabuli namaloval křídou, jak dlouhý Langhamer (na první tabuli), táhne z druhé tabule Ottla.
Pro zajímavost. Ottl byl chemik a při jedné z hodin, na které se chodilo do speciální třídy (pod aulou), si Jirka Svoboda (syn tehdejší ředitelky) a Pepík Dlab vyráběli bouchací prášek, jak se říkalo a jednomu z nich to bouchlo, Pepík přišel o nevím které prsty a Jirka také, seděli v jedné lavici. Ta keramická palička, kterou prášek třeli, udělala díru do rákosového podbíjení stropu a její otisk tam byl ponechán pro výstrahu dalším generacím studentů a ani se nezamalovával."
     Tolik Otakar Pavlík
Není to skvělé? Máte-li zajímavé fotografie, pošlete na kulhanek@gybroumov.cz, rádi zveřejníme.
                                                                                                                          - mk-

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB