Rozhovor s Annou Kráčmarovou: Štafeta se vyvedla podle představ

Medailistka z X. Her zimní olympiády dětí a mládeže poskytla rozhovor našemu webu.

Rozhovor s Annou Kráčmarovou: Štafeta se vyvedla podle představ

Zeptali jsme se úspěšné medailistky Anny Kráčmarové , jak se dostala k myšlence dětské olympiády.

"Olympiáda dětí a mládeže byl můj první větší dětský sen. Věděla jsem, že v mé kategorii bude nominace těžší, než jsem si jako malá mohla myslet. "

Kolik se vás na olympiádu mělo šanci z kraje dostat?

"V běžeckém lyžování mají šanci jet druhé dva ročníky ze starších žáků a letos to byly ročníky 2009 a 2008. Z každého ročníku dvě holky a dva kluci z každého kraje."
Takže se tedy kvalifikovala? Jaký to byl pocit ?

"Ano, dostala jsem se díky dobře zajetému nominačnímu závodu na těžkých tratích v Letohradu. Byl to skvělý pocit, měla jsem z toho radost a brala jsem to jako novou obrovskou zkušenost."

Jaká byla atmosféra v dějišti her a jak na tebe působila ?

"Všude byla skvělá atmosféra, jak kolem trati, tak v olympijském domě, kde jsme byli ubytovaní. Kolem trati byla spousta lidí a tvořili skvělou atmosféru."

Tvé dvě čtvrtá a jedno třetí místo jsou skvělé výsledky. Jak je vnímáš ty?

"Pondělní 4. místo mě trochu mrzí, protože dvě vteřiny nejsou nic, a také z důvodu, že jsme měli skvěle namazané lyže, ale zároveň to beru jako zkušenost a mám se stále v čem zlepšovat. V úterý na klasice to bylo trápení, lyže jsme měli na sjezdy namazané skvěle, kdežto do kopců jsme měli klistr na teplejší podmínky, a tak to úplně nebylo dle představ. Čtvrteční štafeta se vyvedla dle představ. Perfektní lyže i složení štafety byly základem pro medailový úspěch. Radost jsme tímto udělali i trenérům."                                  (Klistr=speciální stoupací vosk)

                                                                                                                                                         Děkujeme za rozhovor. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB