Seminář českého jazyka 3.A: Objevování literatury

V pátek 9.2. vyrazili účastníci semináře z českého jazyka do našeho hlavního města.

Seminář českého jazyka 3.A: Objevování literatury

    Nám již známé ubytování Hostel Elf Prague nás překvapilo rekonstrukcí pokojů.

Naší první zastávkou bylo Muzeum literatury, ve kterém nás velmi milá PhDr. Hana Klínková seznámila se solitéry české literatury, zejména s Josefem Váchalem a jeho přáteli z okolí Broumova a Náchoda. Nejvíce nás zaujala expozice v dolním patře, ve které v byla magnetická zeď se slovy z literárních děl, např. z Květů zla. Taktéž nás zaujalo moderní zobrazení spisovatele Máchy. Celkově bychom ohodnotili návštěvu muzea pozitivně.

Večer následovala druhá část programu v Národním divadle. Baletní představení o Evženu Oněginovi trvalo zhruba dvě hodiny. Pro mnohé to byl nevšední a nezapomenutelný zážitek. Příběh Evžena byl srozumitelný i pro neznalce baletu a kostýmy krásně vystihly časoprostor díla. Všichni odcházeli s úžasem na tváři.

Druhý den už jen zbývalo se dostat domů.

Na závěr bychom chtěli velmi poděkovat našim učitelkám paní Knittelové a paní Matuszkiewicz za zdařilou exkurzi do Prahy.

                                                                                                                                                                                                    B. Hiebschová, 3.A

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB