Studovali na gymnáziu: Pavel Rutar, úspěšný lékař

Pavel Rutar maturoval na našem gymnáziu v roce 2003, dnes patří k špičkovým lékařům.

Studovali na gymnáziu: Pavel Rutar, úspěšný lékař

     Pavel Rutar absolvoval čtyřletý program Gymnázia Broumov v roce 2003. Po maturitě odešel studovat medicínu do Prahy, konkrétně na 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. V průběhu studia byl aktivní v řadě studentských spolků, úspěšně vedl fakultní organizaci Spolek mediků českých, byl u zrodu Studentské unie Univerzity Karlovy. Několik let působil také na půdě Akademického senátu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Díky programu Erasmus/LLP měl možnost absolvovat jeden semestr studia na lékařské fakultě ve finských Helsinkách. Tento neopakovatelný mezinárodní prožitek mu krom řady odborných zkušeností a získání nadhledu, že medicína nezná hranic, přinesl i řadu přátel, díky kterým mohl během studia a posléze i v letech pozdějších poznat Evropu.
Pavel Rutar ukončil studium všeobecného lékařství na 1. lékařské fakultě s vyznamenáním a v roce 2010 obdržel od děkana fakulty ocenění Absolvent roku. Na počátku své profesní dráhy pracoval krátce na I. interní klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, z níž po necelém roce odešel na Interní oddělení Nemocnice Na Homolce, kde působí doposud. Většinu kariéry v Nemocnici Na Homolce pak strávil na jednotce intenzivní péče interního oddělení, na které vedle bohatých zkušeností v klinické výživě získal i specializaci ve vnitřním lékařství a od roku 2017 je jejím vedoucím lékařem. Paralelně s prací na interním oddělení se věnuje i rozvoji paliativní medicíny v Nemocnici Na Homolce - v červnu 2024 oficiálně završil svou několikaletou přípravu v oboru paliativní péče složením atestační zkoušky.
     Z mimo klinických aktivit stojí za zmínku jeho dlouhodobá činnost v pracovní skupině Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR pro kódování a vykazování péče v rámci projektu CZ-DRG, a dále jeho edukační, přednášková a publikační činnost zaměřená zejména na problematiku kardiovaskulární prevence v primární péči.
     Tak takoví absolventi studovali na našem gymnáziu. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB