Studují mezi námi: Anna Špreňarová roste v excelentní lezkyni

Anna Špreňarová oslaví dnes 25.října krásné patnáctiny. Roste z ní špičková lezkyně.

Studují mezi námi: Anna Špreňarová  roste v excelentní lezkyni

Chyběl jen kousek k tomu, aby si broumovská lezkyně Anna Špreňarová podmanila Moravu

Výrazného úspěchu dosáhla čtrnáctiletá (právě dnes už patnáctiletá) Anna Špreňarová, studentka  kvarty broumovského gymnázia. Ta se v letošní lezecké sezóně zúčastnila Moravského poháru mládeže v lezení na obtížnost v kategorii A (ročník 2000-2001). Vertikální seriál se skládal z pěti závodů, které se konaly v různých moravských městech.


První závod se pod názvem Příborský pavůk odehrál v Příboru: „Lezlo se šest cest s různou obtížností. Tři z nich jsem topovala a to stačilo na druhé místo,“ vzpomíná na úvodní díl seriálu.

Na druhý závod cestovala do Vsetína. Také na Vsetínském poháru lezkyně, která hájí barvy Ulity Broumov, topovala tři z pěti cest a opět brala stříbro: „Tento závod se mi taky moc líbil, už jsem věděla, co mám předvést a jaká bude organizace závodu, takže jsem byla více v klidu.“

 Třetí závod hostila stěna Flash Wall v Olomouci: „Tento závod se mi moc nevydařil. Nesedly mi cesty, navíc jsem měla menší roztržku z rozhodčím. Ale i přes tohle všechno jsem obsadila třetí místo.“

Čtvrtý závod se lezl na stěně Rajče v moravské metropoli Brno: „Když jsem viděla, kolik holek se mnou bude závodit, a na jak velké stěně se poleze, bylo mi jasný, že to nedopadne bůh ví jak dobře. Navíc jsem měla obražený prst z volejbalu, tak jsem z toho měla ze začátku hrůzu. Ale jak se ukázalo úplně zbytečně. Nakonec se mi na tomto závodě dařilo nejvíce v celém seriálu. Až na jednu výjimku mi sedly všechny cesty. Sice mi opět rozhodčí nechtěli uznat plusové body za teče, ale i tak jsem ze všech holek vylezla nejvíce a závod jsem tedy vyhrála“.

Pátý a zároveň poslední závod se lezl na Tendon blocku v Ostravě - Vítkovicích: „Tenhle závod byl v září hned po dlouhých prázdninách, přes které mi nehorázně klesla forma, takže se mi vůbec nedařilo. Lezlo se na venkovní stěně, se kterou jsem nikdy předtím neměla zkušenost. Z pěti cest mému stylu bohužel vyhovovaly jen dvě, což mě nevyneslo výše, než jen na mé neoblíbené čtvrté místo.“

 A celkové hodnocení sezóny z pohledu broumovské lezkyně? „Zpočátku jsem vůbec nevěděla do čeho jdu. Úplně před prvním závodem v Příboru jsem ani netušila, že je to seriál několika závodů, ale nakonec to i přes dílčí neúspěchy bylo super. Při sečtení dosažených bodů ze všech závodů jsem jich měla na svém kontě 101,10. To stačilo na celkově druhé místo o 4,50 bodu za vítězkou. I tak jsem byla s dosaženým výsledkem spokojena,“ dokončila Anna ohlédnutí za Moravským pohárem mládeže.

Popisky: Na snímku celkové vyhlášení pěti nejlepších. Anna Špreňarová zcela vlevo na stříbrném místě.

Kromě lezení na obtížnost  (snímek Hradec Flošna)se věnuje i boulderingu (snímek Brno), což je spíše silové lezení bez jištění.

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB