Studují na gymnáziu: Liliana Polická, studentka s nevšedním zájmem o dějiny 2.světové války, biologii a matematiku

V 1.ročníku studuje Liliana Polická, která nejenže nastudovala 165 knih o 2.světové válce, ale také přednáší i o činčilách vlnatých.

Studují na gymnáziu: Liliana Polická, studentka s nevšedním zájmem o dějiny 2.světové války, biologii a matematiku

Liliana je také správcovou facebookové skupiny Knižní téma 2.světová válka, která má 1800 členů. Na svých 15 let má velmi zajímavé názory, cituji:

" O druhou světovou válku se zajímám už zhruba šest let. Informace vstřebávám hlavně pomocí knih, kterých mám doma plnou knihovnu, celkem 165.. Je to historie, na niž se nikdy nesmí zapomenout.  Skupinu na facebooku jsem založila asi před rokem, ještě pod jiným účtem než mým hlavním... Ale nyní ji spravuji už výhradně ze svého. Takže nápad a provedení bylo výhradně z mé hlavy. Původně jsem nechtěla prozradit svou pravou "nedospělou" identitu, jelikož jsem se bála, že bych tím nemusela uspět. Když jsem  to skupince prozradila, lidé byli šokováni, ale většina z nich to ustála a teď jsem spokojená. Miluji starodávný pach novin a listin."

"Mimo to ještě miluji biologii a matematiku... Úžasné vědy plné myšlení, které v poslední době mnohdy opadává. Bohužel. Jinak biologie je mým hlavním koníčkem. Za svůj zatím největší úspěch považuji, že mě vybrali na PřUK, kde jsem přednášela o mikroorganismech. I tento rok mám odeslán abstrakt a 6. října mně přijde, zdali mě vybrali, či ne. Mimochodem, nyní bych svou přednášku směřovala na činčily vlnaté, které chovám již osm let."

A já dodávám, více takových studentek. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB