Studují na gymnáziu: Sekundán Josef Cibulka má skalpy i velmistrů

V sekundě studuje nadějný šachista Josef Cibulka

Studují na gymnáziu: Sekundán Josef Cibulka má skalpy i velmistrů

…Josefovy loňské úspěchy (MZ 1/2016)

Pepík dal velmistrům na frak! O únorovém šachovém turnaji pro mladé hráče do osmnácti let s názvem Lidická simultánka se jedenáctiletý Pepík Cibulka dozvěděl jen několik dní před jeho konáním. V Lidické galerii odehráli v naprostém tichu a soustředění velmistři Julie Kočetková, David Navara a Sergej Movsesjan dvacet partií s mladými šachisty z různých míst republiky. Akce konaná pod záštitou Anatolie Karpova byla pořádána pošesté, ale poprvé v historii odešli velmistři poraženi! Zhruba po půlhodinovém boji nad nimi zvítězil náš Pepík Cibulka, který se šachům věnuje teprve dva a půl roku, začínal hrát s otcem (který také účast na turnaji připravil jako překvapení pro syna), ale nyní už má své trenéry a šachy hraje za TJ Hronov. V historii turnaje byly dosud zaznamenány ojedinělé remízy, ale prohru velmistři opravdu nečekali. Ředitel Památníku Lidice situaci vysvětlil: „…Josef Cibulka prý hraje velmi agresivně a Julie Kočetková přehlédla jedno postavení, na což Pepík čekal. David Navara a Sergej Movsesjan se dostali do klinče a nezbylo jim než jeho výhru respektovat.“ Blahopřejeme k obrovskému úspěchu a děkujeme za reprezentaci!

( Zdroj: Kladenský deník, pátek 19. února 2016)

..a nyní:

Pepíkovi Cibulkovi se daří

Na otázku, jak si letos vede náš nadaný šachista, odpověděl jeho otec, pan Josef Cibulka, který synovu koníčku věnuje hodně času a na turnaje ho doprovází: „…občas se mu podaří něco vyhrát, ale má to poměrně náročné a nic není zadarmo. Takže trénuje pětkrát týdně a o víkendech má zápřah. V současné době hraje jeden týden v neděli nejvyšší soutěž - krajský přebor za muže Hronova. Ob týden v neděli hraje krajskou soutěž za muže v Broumově a zároveň 1. ligu mládeže za ŠŠPM Lipky Hradec Králové. Ta se hrává většinou v sobotu.

Navíc bude hostovat za Pandu Rychnov n/Kněžnou v Krajském přeboru žákovských družstev. A to na první šachovnici (http://www.panda-rk.cz/ pod odkazem Jan Horák). K tomuto připočítejme skvělé desáté místo na Mistrovství ČR v rapid šachu a celkové vítězství v seriálu Velkých cen Královéhradeckého kraje - celkem pět turnajů (2x zlato, 2x stříbro, 1x bronz). Zároveň pomohl družstvu Hronova muži A k vítězství v Krajském přeboru v rapid šachu čtyřčlenných družstev, a to nejlepším výkonem na čtvrté šachovnici - 5,5 bodu ze sedmi možných. Teď ho čeká týdenní turnaj v Harrachově - Mistrovství Čech v kategorii H16, kam se mu podařilo postoupit díky umístění v Krajském přeboru mezi staršími kluky. Tam těch šancí moc nebude, ale jako zkušenost to bude dobré. Šachy jsou úžasná hra a díky nim nemá čas na lumpárny.“ (vin.)

Zdroj: Metujský zpravodaj č. 3, říjen 2017                           MV                  

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB