The American Way neboli angličtina s rodilým mluvčím

Veronika Hlávková nám přivedla do hodiny angličtiny v maturitním ročníku svého kamaráda z Kalifornie.

The American Way neboli angličtina s rodilým mluvčím

     „Ve čtvrtek 22. 2. 2024 proběhla návštěva z dalekých krajin. Zastavil se u nás Erik Arias, 19 letý Američan. Pochází z předměstí L. A., přesněji z Corony, a momentálně se zabydluje v Hronově. Přestěhoval se sem zhruba před měsícem, aby podle jeho slov, zkusil něco nového a naučil se postarat sám o sebe v naprosto cizím prostředí. Česky zatím neumí, ale učí se rychle. Pracuje v Magic English v Náchodě, kde naopak on učí české studenty anglicky.
Dnes zavítal do hodiny angličtiny na našem gymnáziu. Popsal svoje dosavadní zkušenosti, seznámil nás s několika fakty o své domovině, popsal rozdíly mezi Českem a Kalifornií, a pro studenty také připravil kvíz o USA. Zatím neplánuje návrat zpět, ale domov mu samozřejmě chybí:
Living here is great, but I miss my TacoBell, my burritos, my life."  Tolik Veronika Hlávková, studentka oktávy.
      Za sebe přidám zajímavý postřeh dnešního hosta, který ocenil svobodu, jakou mají na školních akcích naší studenti. Erik se nedávno zúčastnil plesu oktávy, a prý nic takového nezažil ve své rodné zemi .
                                                                                       I. M.

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB