XXII. ročník Pražského studentského summitu

Informace pro zájemce o Pražský studentský summmit.

XXII. ročník Pražského studentského summitu

Vážená paní, vážený pane,

ráda bych Vás informovala, že bylo spuštěno přijímací řízení do již XXII. ročníku Pražského studentského summitu.

Prestižní vzdělávací projekt pořádaný českou nevládní Asociací pro mezinárodní otázky (AMO) nabírá nové účastníky z řad studentů středních a vysokých škol do pátku 30. září (Model OSN) a do pátku 14. října (Model NATO, Model EU). Přijetí uchazečů do všech modelů probíhá na základě vyhodnocení přijímacích esejí na zadané téma. V případě, že Vaši studenti hledají rady, jak napsat esej, doporučujeme jim využít článek, v němž zástupce hlavní koordinátorky Filip Jelínek eseje důkladně rozebírá.

Projektu, který se řadí mezi největší svého druhu ve střední Evropě, se každoročně účastní více než 320 studentů z celé České republiky. Hlavní vzdělávací metodou je simulace jednání mezinárodních organizací. Projekt podněcuje zájem studentů o aktuální problémy, které hýbou jak vnitrostátním, tak mezinárodním děním, a o aktivní účast při jejich řešení. Rovněž rozšiřuje vědomosti mládeže o politice, mezinárodních vztazích, diplomacii, ekonomii, lidských právech, kultuře či životním prostředí.

V letošním roce pod hlavičkou Pražského studentského summitu pořádáme také sérii vzdělávacích regionálních simulací s podtitulem „Staň se diplomatem!“, které budou simulovat jednání Rady bezpečnosti OSN. Ty jsou určeny pro žáky 8. a 9. tříd základních škol (a odpovídajících ročníků gymnázií) a uskuteční se v několika českých krajích. První akce pro žáky z Moravskoslezského kraje se bude konat 4. října v Ostravě. Nejpozdější termín pro odeslání přihlášky do této simulace je 25. září 2016.

U příležitosti nadcházejících amerických voleb AMO pořádá také simulace prezidentských volebních debat, které jsou určeny pro studenty středních škol a konají se v angličtině. Vybraní účastníci si budou moci vyzkoušet zastávat postoje republikánských či demokratických kandidátů v rámci veřejné debaty v Brně (24. října 2016, Knihovna Jiřího Mahena) a Praze (7. listopadu 2016, Centrum současného umění – DOX). Deadline pro odeslání přihlášek je 10. října 2016. Více informací naleznete na www.amo.cz/USA.

Informace týkající se projektu Pražský studentský summit můžete najít na našich internetových stránkách www.studentsummit.cz. V příloze naleznete Factsheet, 0. číslo našich novin a infografiku, které Vám projekt přiblíží. Neváhejte se na nás s čímkoli obrátit.

S přáním hezkého dne

Iva Gejdošová

Koordinátorka vnějších vztahů/Public Relations Coordinator

Pražský studentský summit

Prague Student Summit

studentsummit.cz | facebook.com/studentsummit | @studentsummit

Asociace pro mezinárodní otázky

Association for International Affairs

Žitná 27

CZ 110 00 Praha 1

mob. +420 721 953 288

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB