Čtenářská výzva 2021 - 2022

K čemu výzva slouží?

Především k tomu, abychom „provětrali“ knížky, které skrývá naše školní knihovna, přečetli si tituly, ke kterým bychom se jinak možná nedostali, a podělili se o své dojmy s ostatními.

Jak se do výzvy zapojím?

Jednoduše: ve školní knihovně si v průběhu celého školního roku vyberete a následně přečtete pět různých knih, které budou odpovídat pěti tématům výzvy.

Můžu číst i knížky, které odpovídají tématům, ale nepocházejí ze školní knihovny?

Ano, ale nejméně tři knihy z vašeho seznamu by ze školní knihovny měly pocházet.

A co za to?

Samozřejmě především čtenářské zážitky!

Pokud výzvu dotáhnete do konce, přečtete pět knížek a podělíte se o své dojmy z četby v pěti krátkých recenzích, které budou uveřejněny na školním webu, budete odměněni poukázkou na nákup knížky podle vlastního výběru.

Jak by měly recenze na knížky vypadat?

Každá recenze by měla mít rozsah asi 100 - 200 slov.

Musí obsahovat: téma výzvy, obrázek obálky knihy, jméno autora knihy, název knihy, jméno autora recenze.

V recenzi stručně naznačíte: žánr, o co v knize jde (ale neprozrazujte příliš, žádné spoilery!), zajímavosti, svůj názor – co se vám líbilo a nelíbilo. Na závěr přidejte svoje hodnocení – počet hvězdiček (maximum je pět), které byste knize dali.

Můžete připojit krátkou ukázku z textu knihy (v rozsahu max. jednoho odstavce). Inspirovat se můžete čtenářskými recenzemi zde: databazeknih.cz)

Kam hotové recenze posílat?

Možná bude potřeba před uveřejněním na školním webu provést nějaké jazykové úpravy, proto posílejte recenze na e-mail: knittelova@gybroumov.cz

V jakém pořadí mám knížky číst a kolik mám času?

Pořadí témat, podle kterého budete knížky číst, je libovolné. Recenze budou uveřejňovány v průběhu celého školního roku.

Uzávěrka bude 13.6.2022

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB